Erkek Saç Modelleri : Perçem Stili

Perçem, hususi saç kesim modelleri erkek tarzında vazgeçilmezler arasındadır. Perçem, erkek saç modelleri içinde sık şekilde tercih edilen stillerden birisidir. Bilhassa ince telli saçlara sahip ve ya seyrek diyebileceğimiz görünümde saçları olan erkekler daha şanslıdır. Bu stil saçlarınızı arkadan ön tarafa doğru alnınızı kapatacak biçimde şekil vermek gerektirir.Tabi ki günümüzde erkeklerde bakımın ön plana çıkması ve devamlı kendini yenileyen erkek modası sayesinde perçem stilinde birçok farklı varyasyon ve uygulama görmek mümkün oluyor.

Uzun lafın kısası perçem stili tarağı eline alıp saçları öne taramaktan çok daha ötede anlamlı bir tarz.

Bu stilde saçlarınız nasıl bir şekilde görüneceğini kafamızın üst bölgesindeki saçlar için nasıl bir kesimin yapılacağı belirlenir. Düzensiz, testere dişi ve ya dairesel bir kesim ile farklı modeller elde edebilirsiniz. Her şey sizin hayal gücünüze ve kuaförünüz becerisine kalmış.

Perçem saç modellerinin bakımı ve şekillendirmesi umumi manada kolaydır. Bu nedenle vakit konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Ayrıca bunun yanında hiçbir saç ürününe gereksinim duymadan saçlarınızı tabii bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat gene de bu sizin tercihinize kalmış. İsterseniz wax benzeri ürünler ile saçlarınıza hareket kazandırmanız mümkün.

Çağdaş perçem modellerine baktığımızda düzensiz ve asimetrik kesimlerin bir adım öne çıktığını görmekteyiz. Yüz tipinize müsait bir model seçtiğiniz vakit son derece karizmatik bir dış görünüş elde edebilirsiniz. Perçem için, umumi görünüşünüze en çok katkıda bulunan saç kesim modellerinden birisidir diyebiliriz.

PERÇEM HUSUSİ SAÇ KESİM MODELLERİ ERKEK

Perçem stili saç kesim modelleri göz önünde bulundurulduğunda kült denilebilecek bir model. Günümüz çağdaş perçem uygulamaları geçmişten gelen basmakalıp şekillerden sıyrılarak kendi orijinal anlayışını çoktan oluşturmuş.

Taraf ve arkaların üstlere oranla kısa kesilerek keskin bir geçiş oluşturulması ve ya saçların alın bölgesinde asimetrik bir saç kesimi yapılarak farklı bir hava katılması gibi birçok deneysel uygulama, bugün erkeklerin çoğu tarafından sık şekilde tercih edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir