Erkek Saç Modelleri Ve İsimleri

Erkek Saç Modelleri Ve İsimleri

Erkekler arasında son derece dikkat çekici saçlara sahip olmak isteyen okuyucularımıza merak ettikleri saç modellerin ve isimlerini buradan açıklamak istiyoruz. Günümüzde çok farklı saç modellerinin olduğunu düşündüğümüz zaman sizlere yakışacak olan modelin hangileri olduğunu buradan belirtmek istiyoruz.

Taper Fade modeli

Günümüzde genç nesli çok fazla tercih ettiği bu saç modelinde yan tarafların 1 numara üst tarafların ise oldukça uzun olduğunu görüyoruz. Genellikle genç nesil derken 30 yaşına kadar olan erkeklerin birçoğunun tercih ettiği bu model günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Düşük Fade modeli

Öncelikle olarak Taper Fade saç modeline göre biraz daha derli toplu duran bu modelde saçlarınızı taramak son derece karizmatik bir görüntüde olmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden yapmanız gereken bu konuda yanların düzgün bir şekilde tıraş edilmesini sağlamak ve üstlerin oldukça uzun olması sizlerin karizmatik görünmesine neden olacaktır.

Disconnected Modeli

Dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo’nun tercih ettiği bu saç modelinde saçların yan tarafları oldukça kısa üst tarafları ise uzun bir şekildedir. Özellikle kısa olan tarafa birde çizgi çekilmesinden sonra genç nesil tarafından çok fazla tercih edilmesi saçların bu denli dikkat çekici olmasına neden olmaktadır. İşte merak ettiğiniz erkek saç modelleri ve isimleri hakkında sizlere en popüler olan saç modellerini açıkladık.

Mid Fade

Hemen hemen diğer modeller ile aynı şekilde olan ancak üst kısımların biraz daha uzun olduğu bu saç modelinde, saçlarınıza dağınık bir hava kazandırarak karizmatik bir görüntü elde edebilirsiniz. Özelikle kulak hizasından başlayarak merdiven saç kesim stili olan kısadan uzuna doğru hoş bir görüntüde olmanıza imkan sunacaktır.

Skin Fade

Yıllar öncesinde ülkemizde top koşturan Kezman’ın en çok kullandığı saç modeli olan bu tarzda üst tarafın ön tarafı biraz olsun uzun kalmaktadır. Diğer tarafların tamamen kısa olduğunu ve üst tarafa şekil vermenin diğer modellere göre biraz daha farklı olması da erkekler arasında sıklıkla tercih edilen saç modelleri arasında gelmektedir.

Yüksek Fade

Yine ya tarafların kısa olduğu üst tarafın uzun olduğu bir saç modeli. Ancak bu saç modelinde yan tarafların numara olarak 1 veya 2 numara tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle üst tarafta ince bir çizgi atılması diğer saç modellerinden bu saç modelini ayırmaktadır.

Undercat

Yine aynı tarza yakın olan bu saç modelinde saçların ön kısımları ustura ile alınarak şekil verilmektedir. Alın kısmında yer alan saçların uçlarını keskin bir şekilde kesen berber yine üst taraf için uzun bir saç modeli bırakmak zorundadır. Saçlarınızın üst kısımlarını da yana doğru tarayarak bu modeli benimseyen erkekler arasına girebilirsiniz.

Pompadour

Yanların kısa üst tarafların uzun olduğu bir başka saç modeli de Pompadour ismi ile karşımıza çıkmaktadır. Burada ise diğer saç modellerinden ayıran özellik kulak hizasından başlayan kesim 0 numaradan 1 numaraya doğru gitmektedir. Yine Yüksek Fade saç modeli gibi olmasına rağmen burada alt tarafların kısalığı biraz daha düşük seviyelerdedir.

Quiff

Kulak hizasından başlayan tıraşta numara olarak 3 numara başlanmaktadır. Üst tarafa doğru 5 numaraya doğru çıkan bu saç modelinde üst taraflar yine oldukça uzun bırakılmaktadır. Üst tarafların uzun kalması saçlarınızın isterseniz dağınık, isterseniz de taranacak şekilde durmasını sağlayacak ve karizmatik bir görüntüde olmanızı sağlayacaktır.

Comb Over

1 numaradan başlanarak üst tarafa doğru 3 numara ile biten tıraş türüdür. Burada genellikle üst taraf diğer saç modelleri ile aynı uzunluktadır. Ancak diğerlerinden bu saç modelinin farkı üst tarafın geriye doğru taranarak saçı şekil verilmesindendir.

Slicked Back

Ense hizasından başlanarak kulak üst kısmına kadar 0’a yakın bir tıraş modelidir. 0’dan sonra 1 numara ile saçların üst kısımlarına kadar yapılan tıraş modelinde üst taraflar yukarda bahsettiğimiz modellere göre biraz daha kısa. Ancak yinede saçlarınızı tarayacak derece uzunlukta bulunan bu model özellikle kirli sakalı seven erkeklerde çok tarz bir duruş göstermektedir.

Crew Cut

Yanların kısa üstlerin uzun olduğu bu model Quiff modeli ile aynıdır. Ancak burada yan taraflara atılan 2 çizgi diğer modelden ayıran en önemli özellik olarak dikkat çekmektedir. Çizik atılmasını isteyen erkeklerin tercih etmesi gereken modelin adı Crew Cut’dur.

Fringe

Önlerin çok fazla uzun olduğu bu saç modelini ülkemizde bir zamanlar Kıvanç Tatlıtuğ tercih etti. Kısa bir dönem tercih edilen bu saç modeli özellikle gençler arasında halen popülerliğini koruyan modeller arasında gelmektedir.

Faux Hawk

Yan taraftan 2 numara ile kesilen bu saç modelinde kulak hizasının 2 karış üstüne derin bir ince çizgi atılarak şekil verilmektedir. Yan tarafların kısa olduğu saç modelinde üst taraf diğer modeller gibi uzun olmaktadır.

Spiky

Ön tarafın havaya kaldırılarak yapıldığı bu modelde yan tarafa atılan 2 çizgi dikkat çekmektedir. Uzun bir zaman Cristiano Ronaldo tarafından tercih edilen bu saç modelinde üst tarafların arka kısımların ön tarafa göre biraz daha kısadır.

Side Part

Diğer saç modellerinden ayrılan bu saç modelinde yan taraflar 0 numara ile alınmaktadır. Ancak hemen kulak hizasının üstüne 2 numara ile devam eden tıraşta üst kısımlar oldukça uzun bir şekilde kesilmelidir.

Top Knot

Ünlü futbolcu David Beckham’ın uzun saçlı yıllarından sonra tercih ettiği bu saç modelinde yan taraflar 1 numara ile tıraş edilmektedir. Özellikle kafanın üst kısımlarının yan tarafları da 1 numara ile tıraş edilerek üstte kalan kısım arkaya doğru taranarak toplanmaktadır. Oldukça karizmatik bir görüntüde olmanıza imkan verecek olan bu saç modelinde üst tarafın uzun olması ve sakallarınızın biraz uzun olması dikkat çekici kılacaktır.

Man Bun

Günümüzde birçok erkeğin tercih ettiği modeldir. Tabi birçok erkeğin derken kastımız uzun saçlı erkeklerden yana. Uzun saçlı olan saçları omuzlarına kadar düşen erkeklerin topuz şeklinde arka tarafta bağladıkları bu model gerçekten bazı erkeklerde son derece karizmatik durmaktadır. İşte merak ettiğiniz saç modelleri ve isimleri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir