Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Dikdörtgen yüz şekli yüzlerin uzun ve genişliğinden bariz bir biçimde fazla olan kişilerdir. Bu yüz şeklide diğer bütün yüz şekilleri gibi saç modellerini seçerken yüz şekline göre seçimini yapmalıdırlar.

Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri seçilirken yan tarafları kısa kesimler tercih edilmelidir. Şayet yüzün dikdörtgen yapısının azıcık kaybolması için yan taraf kısımlarının kabarık olduğu modeller seçerseniz bu yüzü daha kare bir yapıda göstermek yerine sadece büyük gösterir.

Bu sebeple kişilerin bu modellerden kaçınması gerekir. Genellikle karşı kısımları oldukça rahat olduğu düşüncesince alnın bir kısmını örten modelleri kullanılabilir. Bunun aksinе oldukça kısa bırakarak son dürüst taranan ѕaçlar karakteristik bir manzara sunabilir. Dikdörtgen ağız şekline bakılırsa saç modelleri saçın favori kısmı büyük ehemmiyet taşır.

Genellikle bu kişilerin favori bırakarak başta hatlarını biraz daha orantılı göstermesi gerekmektedir. Saçların giyecek kısımlarının uzun bırakıldığı okunuşu bilhassa dikildiği modellerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu saçlar yüzü henüz orantısız bir biçimde gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir