Bıyık Kesiminde Dikkat Edilecek Unsurlar – Bıyık Kesimi

Bıyık kesimi çoğu erkek için mühim ve sık sık tekrar ettiği işlemdir. Bu prosedür yapılırken bilhassa gençlerde birçok yanlış göze çarparken, unutulan yada dikkat edilmeyen fazla çok bölüm olduğu görülür.

BIYIK KESİMİNDE DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR

  • Bıyık görünümünü düzeltmek ve dudağa değen fazlalıkları almak için yapılan kesimleri minimum küçük tıraş makineleri yada makas ile kesilmelidir. Doğru bir biçimde yapılması gerektiğinden ötürü bir kuaföre yaptırmak hem sağlık hem görüntü için daha avantajlı olacaktır.

 

  • Bıyık görünümünüze model vermeden önce modelinizi aklınıza tam olarak yatmış olması gerekir. Çünkü bıyık kesiminde yapılan en ufak bir yanlış yada yapılan bir hata seçimin sonu bıyıksız dolaşmak olur. Bu yüzden bıyık kesimi  bu yönüyle hataya tolerans vermemektedir.
  • Bıyıklarınızı saç makinesi ile kesmeye kalkmayın çünkü bu durumda bıyıklarınızın tamamı kesilmez. . Bazı kısımlarda kıllar kalacak ve buda hem hoş olmayan bir görüntüyü ortaya çıkartacak hem de bıyıklarınız uzadığında orantısız bir şekilde gözükmesine yol açacaktır
  • Bıyık kesiminde sonra kolonya veya tranş losyonu kullanmayı unutmayınız. Çünkü bu losyonlar tıraş sonrasında tahriş olmuş ve yıpranmış deriyi ferahlatır. Deriyi nemlendirerek tahribatı azaltır ve deriyi canlandırır.
  • Bıyıklarınızın dudaklarınıza değmeye başladığı anda kesim vakti gelmiş demektir. Dudağa değen bıyık dudağınız uçuklar çıkmasına ve görüntü bozukluğuna sebep olur. Bu süreçte ertelemek yerine hemen bıyığınızı kesmeye vakit bulun.
  • Bıyıklarınıza çok fazla ustura ve jilet vurmamaya özel gösterin. Çünkü bu aletlerle yapılan tıraş işlemi sonucunda kıl kökleri biraz daha sertleşir. Buda bıyıklarınızın daha dik ve dağınık olmasına yol açar.
  • Bıyık kesimini kişisel aletlerinizle yaptırmanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Elinizden geldiğince kendi cihazlarını ya da kendi başlıklarınızı kullanmaya özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir